Majtki typu stringi
Bielizna

Typy biustonoszy

W zakresie mody bieliźniarskiej, skierowanej do przedstawicielek płci pięknej, wyróżnia się bardzo szeroki wachlarz różnorodnych rodzajów bielizny. W szczególności bardzo rozmaite okazują się być biustonosze, z których panie naprawdę mogą przebierać, zarówno pod katem estetyki, jak i praktyczności zastosowania, czy tez jakości, ceny oraz materiału, z jakiego staniki są dzisiaj produkowane. Poniżej przedstawimy bardzo krótką charakterystykę kilku najpowszechniejszych typów bielizny typu biustonosz.
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na klasyczną bardotkę, jakiej życie dała kultowa postać, a mianowicie wręcz ikona- Brigitte Bardot. To ona zapoczątkowała bardotki w tradycyjnie dziś znanym stylu w latach pięćdziesiątych minionego stulecia. Niemniej jednak fason tego rodzaju cechujący się brakiem ramiączek, co jest w tym modelu biustonosza najbardziej specyficzne, przetrwał do chwili obecnej, gdyż stanowił jeden z najbardziej wygodnych modeli staników w ogóle.

Generalnie rzecz biorąc, jest to doskonały wybór, gdy chodzi o ubieranie bielizny pod skąpe sukienki, na przykład z mocno wyeksponowanym dekoltem, odkrytymi plecami, bez rękawów czy też bez ramion.
Poza bardotkami wyżej omówionymi, na szczególną uwagę zasługują także biustonosze pełne, czyli z języka angielskiego full-cup. Są to takie staniki, które cechują się pełnym fasonem, dokładnym zabudowaniem miseczek. Okazują się one bardzo dobre na przykład do biegania, ponieważ dobrze utrzymują biust, niezależnie od jego rozmiarów. Ponadto, warto także wspomnieć, że pełne i zabudowane staniki znakomicie nadają się do codziennego zakładania, bowiem świetnie zbierają piersi.
Autor: