Figi damskie
Bielizna

Skąd wiedzieć, czy kupiłam dobry biustonosz?

Właściwa bielizna to podstawa odpowiedniego stroju. Nie da się ukryć, że jest ona także bardzo znacząca, jeżeli chodzi o kwestie wizualne, a mianowicie o to, żeby właściwie eksponować biust w przypadku stanika, czy też aby spełniał on swoje funkcje należycie- utrzymywał piersi w wygodnej pozycji, a to wpływa nie tylko na komfort codzienny, ale również na to, żeby czuć się dobrze i nie nabawić problemów z kręgosłupem. Skąd jednakże wiadomo, że ten model biustonosza, na który się zdecydowałyśmy, faktycznie jest dobrze dobrany, stanowiąc strzał w dziesiątkę, czy też wręcz odwrotnie- jest zbyt mały, za duży, zbyt szeroki? O tym wszystkim dowiesz się z poniższych fragmentów, na które chcemy zwrócić Twoją uwagę.
W przypadku źle dopasowanego, a w zasadzie można stwierdzić- niedopasowanego – biustonosza, pojawia się kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze, ramiączka są zbytnio wbijające się w sylwetkę, powodując specyficzne odciśnięcia na ciele. Ponadto jeżeli zobaczymy swego rodzaju pręgi w kolorze czerwonawo-różowym, od razu wiadomo, że biustonosz jest za obcisły.

Nie będzie on eksponował biustu, wręcz odwrotnie- zdusi go i skrępuje nasze ruchy, a także wpłynie niekorzystnie na krążenie. Cecha źle dobranego stanika to również nieprzylegająca tam gdzie powinna przylegać fiszbina. Jeżeli odchodzi ona od mostka, oznacza to, że trzeba wybrać inny model stanika. Jak to sprawdzić? W banalnie prosty sposób – podnosimy ręce w górze i jeżeli odstaje fiszbina, to błąd, a jeżeli nie, swobodnie na tenże model możemy się zdecydować. Jeszcze jedna kwestia to odpowiedni obwód- lekko ciasny biustonosz, ale nie zbyt wąski.
Autor: