Damskie grube podkolanówki
Bielizna

Dobry stanik, czyli jak kupować bieliznę

Jeżeli chodzi o wybór bielizny, to oczywiście bardzo istotne znaczenie mają względy estetyczne, ale oczywiście nie oznacza to, że tylko i wyłącznie walory wizualne przesądzać powinny o inwestycji w taki czy inny model. Bardzo ważne jest skrupulatne wymierzenie- zarówno stanika, który zamierzamy kupić, jak również i siebie samych.
Mierzymy obwód biustonosza, sprawdzamy czy ramiączka same układają się w kształt litery V, a także mierzymy, jaki mamy obwód klatki piersiowej, patrząc przy tym czy aby na pewno jest to obwód mierzony nie z góry do dołu, czy też odwrotnie, a równo. Jeżeli ramiączka nie układają się natomiast w kształt litery V, albo musimy je same poprawiać, by tak się układały, oznacza to, że obwód stanika prawdopodobnie nie jest odpowiedni.

Najczęściej panie odrzucają staniki, które je uwierają, czy są zbyt ciasne, ale jednak zostawiają i nie zwracają uwagi na modele, które przypadły im do gustu, lecz są za szerokie, na przykład pod spodem biustu. Warto tak nie robić, bowiem zbyt szeroki biustonosz w ogóle nie spełnia swojego zadania, więc jest to równoznaczne z kompletnym nienoszeniem stanika. Musimy także mieć na względzie fakt, aby fiszbiny były dobrze dopasowane do sylwetki, a sam stanik był wyregulowany tak, ażeby nie szedł w górę. Jeżeli jest natomiast tak, że podnosi się w specyficzny sposób, nie ryzykujmy, żeby go kupować, bo na pewno nie będzie się nosił wygodnie. Polecać możemy natomiast z czystym sumieniem takie biustonosze, które są przede wszystkim bezszwowe, to bardzo komfortowe rozwiązanie generalnie w dziedzinie doboru solidnej bielizny, która nie powoduje odgnieceń.
Autor: