Kobieta w erotycznej bieliźnie
Bielizna

Jak dobrze dopasować biustonosz?

Na rynku odzieżowym jest mnóstwo rozmaitych rodzajów i modeli biustonoszy, jednakże nie stanowi wcale łatwego wyboru postawienie na jeden określony jego typ. Wszystko uzależnione jest zwłaszcza, a przynajmniej powinno, od indywidualnych kwestii. Jakich? Dowiesz się po lekturze poniższych fragmentów artykułu.
Nie chodzi wyłącznie o kwestie czysto estetyczne, jak to się częstokroć wydaje – chociaż oczywiście też i to w bardzo dużym stopniu, ale także ogromną rolę w zakresie właściwego dopasowania stanika odgrywają względy zdrowotne. Jeżeli kobieta nie wyposaży się w solidny biustonosz, idealnie zgrany z jej sylwetką, może czuć się niewygodnie, a w dłuższej perspektywie doprowadzić się do poważnych dolegliwości natury zdrowotnej, przez co rozumie się duszności, powiększenie przepony, wzdęcia, problemy z kręgosłupem, czy nawet z samymi piersiami, które jeśli nie są dobrze zebrane mogą być niepotrzebnie nadwyrężane.

Do tego źle uprawia się sport, kiedy nie mamy właściwego stanika. W szczególności brafitterki, czyli specjalistki od doboru staników dla pań, są zdania, że kobiety inwestują w modele, jakie przypadają im do gustu, ale które kompletnie nie leżą na nich właściwie, ani dobrze nie eksponują ich biustu. Rozumie się przez to przeważnie popełniany błąd, jakim jest kupno staników ze zbyt małymi miseczkami oraz za bardzo szerokich pod biustem. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że to jaką teoretycznie, ogólnie mamy miseczkę wcale nie jest jednoznaczne z tym, że każdy model z każdego jednego salonu będzie nam odpowiadał i tak samo dobrze na nas leżał. Musimy dokładnie się mierzyć, a wskazówki brafitterek wskazują, że musimy mierzyć stanik przede wszystkim na wydechu, czyli obwód musi być sprawdzany na ciasno.
Autor: