Czerwone rajstopy
Bielizna

Wybór biustonosza

Wyróżnia się mnóstwo różnorodnych rodzajów biustonoszy damskich, dlatego nierzadko stanowi nie lada wyzwanie znalezienie takiego modelu, który będzie odpowiednio dopasowany do Twojej sylwetki. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę w szczególności? Sprawdź w niniejszym poradniku, gdzie poruszymy ten temat.
W wyborze biustonosza bardzo ważne jest odpowiednio przeprowadzone mierzenie. Co mamy na myśli? Otóż najważniejsze jest, żeby stanik był mierzony na ciasno, a dokładnie rzecz biorąc na wydechu. Ma być pod piersiami bez żadnej luki i wolnej przestrzeni, tak żeby dobrze utrzymywał miseczki i nie był zbyt szeroki w obwodzie. Warto także kierować się zasadą zaokrąglania pomiaru, ale w dół, czyli w praktyce- kiedy stanik wychodzi jakieś siedemdziesiąt kilka centymetrów, idźmy w dolne granice, a więc zrównajmy do na przykład siedemdziesięciu centymetrów w obwodzie, nie więcej. W ten sposób będziesz czuć się komfortowo, wygodnie robić ruchy i dodatkowo nie wpłynie to negatywnie na Twoje samopoczucie i zdrowie, bowiem trzeba wiedzieć, że niewłaściwie dobrany stanik niestety może przyczynić się do rozmaitych dolegliwości zdrowotnych.

Kiedy obwód już mamy ciasno zmierzony, równie istotne okazuje się zmierzenie dokładnie klatki piersiowej. Sporo pań, mimo noszenia biustonoszy solidnych marek, zdaniem wielu brafitterek, nie potrafi w ogóle mierzyć obwodu klatki piersiowej. Robi się to dookoła klatki, natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, żeby linia pomiarowa była prosta, wtedy mamy obiektywnie prawidłowy obwód. Nie możemy też nigdy mierzyć z tyłu do góry czy też odwrotnie. Ponownie, jak i przy mierzeniu obwodu ogólnie, powinniśmy mierzyć obwód klatki na ciasno.
Autor: