Biustonosze
Bielizna

Wybór stanika krok po kroku

Prawidłowy dobór stanika zawsze wiąże się przede wszystkim z dokładnym mierzeniem. Pytanie tylko- co dokładnie zmierzyć? W zasadzie wszystko- począwszy od obwodu samego stanika, a skończywszy na obwodzie klatki piersiowej jego przyszłej użytkowniczki. Brafitterki, czyli ekspertki od staników i ich odpowiedniego wyboru, stawiają na kilka praktycznych wskazówek i konkretnych zasad wiążących się z doborem biustonoszy.
Po pierwsze – obwód biustonosza. Najważniejsze jest, żeby nasz nowy stanik nie był zbyt szeroki. W konsekwencji tego lepiej jest odjąć kilka centymetrów aniżeli dodać. Ponadto, biust ma być ściśnięty, ale tak, żeby dało radę oddychać. Co więcej, miseczki muszą ładnie eksponować obie piersi.

Do tego, istotny wpływ na biustonosz i jego rozmiar ma długość ramiączek. Kiedy przykładowo obwód w Twojej klatce piersiowej wyniesie osiemdziesiąt kilka, wybierz biustonosz na obwód osiemdziesiąt centymetrów – parę centymetrów mniej to zalecenie brafitterek. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bowiem jeżeli będzie za duża szpara, czy też za wąsko, biustonosz nie będzie w żaden sposób spełniał swoich zadań. Pamiętajmy także, że wszystko zależne jest nie tyle od tego, jak wygląda sama pierś i jaka jest miseczka biustonosza, ale ogólny obwód całej klatki piersiowej kobiety, na co z kolei wpływ ma przede wszystkim tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy bocznych stron sylwetki czy pleców. Dodatkowo, nie jest zalecane aby solidnych biustonosz dobrze dobrany do nas rozmiarowo w jakimkolwiek kierunku przesuwał się, na przykład szedł do góry wraz z podniesieniem rąk.
Autor: