Czarne pończochy
Bielizna

Rodzaje biustonoszy

Panie chcące wymienić swa bieliznę naprawdę mają z czego wybierać, a zwłaszcza kiedy mowa o inwestycji w nowy biustonosz, bowiem rodzajów staników damskich jest na polskim rynku naprawdę cała masa. Co krok powstają coraz to nowsze sklepy, ekskluzywne butiki, ale także i zarazem rozmaite modele biustonoszy, które odznaczają się przede wszystkim idealnym dopasowaniem pod konkretną odzież. O czym dokładnie mówimy? Przeczytaj dalej.
Jednym z bardzo specyficznych typów staników okazuje się bardotka. Jest to taki biustonosz, który nie ma ramiączek i to jest dla tego modelu najbardziej charakterystyczne. Ponadto nie zapominajmy również o tym, że ten fason wprowadzony został przez ikonę mody i kobietę kipiąca seksapilem – Brigid Bardot. To ona wprowadziła bardotkę i od jej nazwiska generalnie ten rodzaj stanika obowiązuje.
Równie ciekawie prezentują się biustonosze do dekoltów w szpic.

Jaka jest między nimi różnica, jeżeli zestawić by je tak ze stanikiem pełnym? Przede wszystkim z języka angielskiego ten rodzaj staników określany jest jako plunge. To staniki, które cechują się wykrojonym aż nadto mostkiem – bardzo niziutki mostek sprawia, że biustonosze tego rodzaju znakomicie nadają się do skąpych ubrań – na przykład sukienek odsłaniających dekolt czy tez bluzek z głębokim dekoltem. Są one dobrym wyborem, ale pod warunkiem, że samoistnie szelki i ramiączka układają się na ciele użytkowniczki takiego stanika w charakterystyczny kształt litery V.
Jeszcze czymś innym jest balconette, czyli popularna polska balkonetka. Ten rodzaj biustonosza bazuje na stanikach cechujących się średnim zabudowaniem miseczek. W praktyce krawędź linii górnej jest blisko poziomu, ale nie całkowicie jest to linia pozioma. Jest to bardzo dobry wybór bielizny do dekoltów, które nie są szczególnie eksponowane i bardzo wycięte.
Autor: