Menu strony

bielizna chantelle

bielizna chantelle

Wszystko, co musisz wiedzieć o fryzyjskiej koni

Fryzyjskie (lub Frisian) rasy koni są stosunkowo rzadkie, w kolorze czarnym rasa, która pochodzi z Fryzji, prowincji Holandii.Akademia Prawa Jazdy Hodowla koni fryzyjskich i radzenia sobie w nich było bardzo ważne dla Fryzy. Mnisi w wielu klasztorach w Friesland przed reformacją nie wiele hodowli koni. Dawniej używany jako bojowych, czarne perły północy przeszły długą drogę.

Konie fryzyjskie są dramatyczne, pełne wdzięku, i bardzo podobny do bajki z długimi, falistymi grzywy i ogony. Są one niezwykle przyjazny, dobrze wychowany i łagodne z natury. Fryzyjskie konie są bardzo spokojne i słodkie, tak bardzo, że w Holandii, często nosić ogierów okrągły tylko z uwięzi dalej. Konie fryzyjskie są popularne w Europie i Stanach Zjednoczonych, a często są używane dzisiaj dla konkurencji ujeżdżenia i jazdy przyjemności. Fryzyjskiej i fryzyjskiej zmieszane konie mogą zrobić również w konkurencji ujeżdżenia należytym silny intelekt, wyglądu, mocy i kontroli ciała rasy. Mają też inteligentną, chętnych ducha.

Istnieje rzeczywiście nie ma innego rasy podobny do Friesian. wystarczy Płynnego do jazdy i wystarczająco silny dla rolnictwa, rasa została wykorzystana przez średniowiecznych rycerzy, 17-wiecznym kawalerii oraz żołnierzy II wojny światowej. Konie fryzyjskie są zawsze czarne przebrany z najważniejszych cech tej rasy; bujność grzywy, kosmyk, ogona i fetlocks.

Obecnie istnieją dwa rodzaje konformacji fryzyjskiej konia. Typ barokowej ma solidniejsze budować. Nowoczesny, typ sportowy koń jest drobniejsza kościach.

Ze względu na rygorystyczne przepisy hodowlane tej rasy są mniej niż 100 zatwierdzonych ogierów hodowlanych na świecie i około 20 w Ameryce Północnej. Dlatego czystej Fryzy są uważane za swego rodzaju rzadkość tutaj. Ze względu na ścisłą procesu selekcji na przestrzeni wieków, są to również charakterystyki ruchowe, które są głęboko osadzone w genetyce na fryzyjskiej rasy.

http://www.plandeki.eu/ - autor artykułu